image_pdfimage_print

Rock and roll – tym pojęciem zaczęto posługiwać się w latach 50 – tych zeszłego stulecia. Nazwano tak muzykę tworzoną w Stanach Zjednoczonych przez Billa Haleya oraz Elvisa Presleya, którego uznano za króla tego gatunku. Muzyka łatwo wpadająca w ucho, świetnie nadająca się do tańca podbijała ówczesne dancingi i prywatki.
Rock’n’roll sportowy – to bardzo efektowny taniec oparty o szczególną, charakterystyczną technikę ruchów zwaną „kick-ball-change-kick-kick”. Na początku tancerze wykonywali proste elementy akrobatyczne w rytmie popularnych rock’n’roll-owych utworów muzycznych.
Dziś taniec ten wygląda zupełnie inaczej, a poziom elementów akrobatycznych plasuje się na poziomie akrobatyki sportowej.
Rock’n’roll jest tańcem nieujarzmionym, szalonym, wyzwolonym i dzikim, odrzucającym konwenanse i tradycyjne układy taneczne.